Jitterbug Poznań Nowość- tańcz w stylu lat 30/ 40 🙂 Bądź oldschoolowy !

Zapraszamy na kursy tańca JITTERBUG! Przygotuj się na muzyke w stylu lat 30/ 40. Bądź Retro, bądź Old Schoolowy🙂 Tańcz ciekawe style, popisz się przed znajomymi i przede wszystkimi WYSZALEJ SIE!

Start kursu: 23.03 godzina 19.15 ! Zacznij wiosnę z JITTERBUG!

Czym jest Jitterbug?

Styl tańca popularny w latach 30/ 40. Jego nazwę tłumaczono na różne sposoby, jednak to, co oddaje wizualny ruch to nerwowość, lub tez wicie się, jak robak. Stad połączenie słów Jitter (żywo, nerwowo) i Bug (robak). Taniec ten miał wpływ na rozwój innych stylów tańca, takich jak Jive, Rock and Roll, Lindy Hop,  Shag i przejawia się w nich żywo do dzisiaj. W latach 30/ 40 tańczono go wykorzystując dużo skoków, footworków, zabaw, elementów akrobatycznych, a Przede Wszystkim Freestyle, czyli tego jak czujemy muzykę i jak na bieżąco ją interpretując. Jitterbug służył też przede wszystkim dobrej zabawie, szaleństwu wieczorami, a w niektórych klubach tamtego okresu był tańcem zakazanym ze względu na ogromna żywiołowość.

Czego będziemy się uczyć?

– Podstawowych Kroków, Footworków, Kicków, Swingów
Dla chętnych drobne akrobacje i zabajitterbugwy. Możliwość wykorzystania stylu i przebrania się na imprezach organizowanych przez Szkole.

Przykładowy filmik z choreografią:
https://www.youtube.com/watch?v=xRYrY-YR2RM&feature=youtu.be

Przykładowa muzyka do Jitterbuga:
https://www.youtube.com/watch?v=fhyhP_5VfKM

Zostań Sympatykiem i Pasjonata

Kiedy Start?
23.03 godz. 19:15

Cena?
80 zł od osoby ( kurs 4 zajęcia – 4 kolejne tygodnie)

Zapisz się ! I ……… Bądź Retro ;]