Taniec Modern

modernNaszą  ofertą jest taniec modern, przygotowany dla osób dorosłych
Taniec współczesny ( inne nazwy: modern lub contemporary) taniec oparty na idei baletu, a jednocześnie przeciwstawiający się jego sztywnym zasadom. Wiele ruchów opartych na klasyce jest przede wszystkim wykonywana na wielu płaszczyznach, nie tylko pionowej. Taniec współczesny kładzie większy nacisk na emocje i większy naturalizm w tańcu, w dużym przeciwieństwie do tańca klasycznego baletowego.
Błędnym stwierdzeniem jest, że jest to taniec luźny, ponieważ docelowo wymaga on wiele pracy nad ciałem a w szczególności pracy nad „centrum”.
Cechą tego tańca jest przede wszystkim jego płynność i frazowa interpretacja muzyki. Często mylnie stawia się go na równi z tańcem jazzowym, który jest bardziej rytmiczny i bardziej oparty na izolacji. Taniec współczesny jest tańcem w wymowie bardziej płynnym, opartym na oddechu, zawieszeniach, swingach i pracy z grawitacją.
Jest idealnym tańcem nadającym się do spektakli teatralnych.

Prekursorami tańca współczesnego są min: Isadora Duncan i Martha Grahan. Data powstania to przełom XIX i XX wieku. W Polsce rozwinął się głównie dzięki działalnościom Teatrów Tańca min: Ślaski, Polski,, Kielecki, ale do szerszej publiczności trafił, na początku XXI wieku pojawiając się w takich programach jak You Can Dance czy Got To Dance.

Nasz instruktor Łukasz sam zaczynał swoją historie z tańcem współczesnym występując w pierwszym tego typu zespole młodzieżowym w Poznaniu. Wspólnie z tancerzami Polskiego Teatru Tańca tworzył szkołę Tańca i Zespół dla studentów z Poznania. Był uczestnikiem wielu warsztatów oraz tancerzem wielu projektów związanych z tańcem współczesnym.

Do tego solidne przygotowanie klasyczne, daje wymierne efekty pracy nad ciałem dorosłego tancerza, wyszkoliliśmy już niejedną osobę od podstaw na turniej, ale dla Was zawsze może być to przygoda i radość tańca, wszelkie konkursy i pokazy są nieobowiązkowe.

W Naszej Szkole wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, chcemy uczyć tej dyscypliny osoby DOROSŁE.
Nie uczymy na zawody, ponieważ intymna atmosfera tego tańca pozwala go tańczyć najlepiej na przestrzeni teatrów i zamkniętych pokazów.

Chcemy aby osoby dorosłe poprzez taniec współczesny odkrywali możliwości swojego ciała, rozwijali się motorycznie i fizycznie.
Jest to ponoć najzdrowszy taniec dla ciała jak i umysłu i duszy bo pozwala odkrywać także siebie, swój potencjał i kreatywność.

Na naszych kursach, będą także wprowadzane elementy kontaktowej improwizacji, choreoterapii , techniki teatralne, techniki rozciągające i poprawiające ruch jak body conditioning, barre au sol, joga.
Dla chętnych i ambitnych będą przygotowywane pokazy, ale nie są one obowiązkowe.

Zapraszamy na zajęcia modern dla dorosłych poziom ZERO od podstaw
Można przyjść bez wcześniejszej znajomości tego tańca.

Kiedy:  18.07 godzina 17.45-19.00 MODERN DLA DOROSŁYCH grupa od zera!

Kiedy?

Środa 17.45-19.00
od 18.07 !!!

Zapraszamy do zapisów!

kontakt@discofoxpoznan.pl

729416049

 

Napisz do Nas lub wyślij swój numer telefonu - Oddzwonimy!

5 + 9 =