Kursy Tańca Użytkowego Discofox & Hustle w Parach Poznań

   

Kursy Tańca Użytkowego Discofox & Hustle w Parach. Nasza Szkoła wyspecjalizowała się w użytkowym tańcu w parach. Instruktorzy prowadząc wcześniej zajęcia w innych szkołach stworzyli unikatowy program Tańca w Parach, skupiając się również na rozwoju motorycznym par, prowadzeniu, improwizacji. Nie uczymy tylko figur ,ale dbamy o Wasze zdrowie, stąd każde zajęcia w parach rozpoczynają się rozgrzewką.

Główną i przewodnią techniką tańca w parach jest Discofox, czasem znane
jako Disco Tep, Hustle, Swing, nie uczymy typowego 2 na 1 i w żaden sposób taniec ten nie jest do niego podobny. Prawdziwy Discofox to krok z podpórką w rozliczeniu 12i3 i taki też krok potęguje przy większości figur, zmiany kroków nie są przydatne w praktyce tańca dyskotekowego, wprowadzają zamieszanie i wymuszają tańczenie na pamięć i pod choreografie. Uczymy jednego kroku ponieważ w ten sposób tylko można prowadzić i improwizować w wielu figurach, dropach, kombinacjach.
Uczenie 10  kroków tańców towarzyskich do wyboru, to nie Nasza specjalność. ale szanujemy wiedzę i doświadczenie osób potrafiących się poruszać w każdym kroku, jednakże coraz więcej osób nigdy wcześniej nie była na żadnym kursie tańca, dlatego uczenie 2 tańców na jednogodzinnej sesji dla laika może przypominać tzw “Akademię dziwnych kroków Monthy Pythona a tego nie chcemy 🙂
 
Nasz system nauki tańca freestylowego w parach Discofox pozwoli nie tylko poradzić sobie w praktyce na weselu, dyskotece w klubie, ale na bazie zasad klasycznych tańca, dodając elementy innych technik tańca niż typowe dla tanca towarzyskiego, pozwoli kursantom rozwinąć się motorycznie i sprawnościowo, taniec ten nie tylko rozwinie kreatywność i zabawę, ale również poprawi koordynacje ciała, zwinność, szybkość i ogólny rozwój fizyczny.
 
 
Wiemy i uważamy, że taniec w parach to nie tylko kroki i schematy, ale także, obroty partnerki, partnera, spiny, dropy czyli efektowne opuszczenia partnerki, małe akrobacje, figury, tzw “zaplatańce”, przejścia i zamiany miejsc. improwizacja pod krok podstawowy, chcemy aby każdy tańcem się bawił i bawił swojego partnera, partnerkę, tańczył swobodnie, nieskrępowanie, także dbamy o to aby poziom figur, był także dostosowany pod poziom grupy, a nie tylko z góry narzuconym programem edukacyjnym.
                         
 
 
 
Dostępne kursy to:
 
Discofox P1,  Discofox P1 kontynuacja , P2 kontynuacjaP3, P3 kontynuacja Discofox P4   Discofox P5 ,  Discofox P6*Discofox Hobby, Discofox Hobby Plus
 
Dostępne w zakładce Grafik Szkoły Tańca
 
Legenda poziomów tańca:
P1 P1 kont. P2 P2 kont.  – poziomy podstawowe
 P3 P3 kont P4  P4 kont- poziomy średniozaawansowane
 P 5 P 6 – poziomy zaawansowane
Hobby, Hobby Plus, poziomy Open od P4 minimum po poziom turniejowy.
Można przejść do poziomu Hobby minimum po 6 miesiącach nauki przy wyczerpaniu grup P4, P5, P6 
 
Poziom turniejowy: Debiut, klasa E, D, C, B, A, S