Czym jest taniec Discofox ?

Discofox to uniwersalny taniec idelalny zarówno na imprezę, jak i na Pierwszy Taniec Ślubny, taniec zarówno prosty jak i widowiskowy jest tańcem turniejowym

DISCOFOX można kojarzyć dość mylnie  ze słowem 2 na 1. Jedyne trafne skojarzenie bierze się z tego, że jest to taniec idealny na wesele. Discofox może być tańczony w formie uproszczonej social lub w formie turniejowej professional.

Jak idealny  na wesele to także na potańcówkę, imprezę taneczną , jest to taniec wybitnie uniwersalny. 
Zakres utworów do których można go tańczyć w metrum 4/4 lub 2/4 jest szeroki i obejmuje nie tylko utwory z list przebojów, ale także rytmy wolniejsze soul, rnb, jazzowe, funk, niektóre utwory hip hop, utwory dyskotekowe od lat 70 tych do dzisiejszych, wiele wykonawców pop a także pop rock, hard rock i funk rock.
Pytanie jest, czemu jeszcze w Polsce tak mało osób tańczy DISCOFOXA ?
Odpowiedzą jest to, że szkoły tańca paradoksalnie  nie uczą go praktycznie wcale, nie uczą jego techniki, prowadzenia. Co w takim razie uczą?
Ucząc tańca tzw tańca użytkowego  w rzeczywistości uczą  technik tańca towarzyskiego nadającego się na turniej lub tańców latynoskich salsy,bachaty, kizomby  przydatnych na salsotece ale nie na dyskotece!
DISCOFOX jako taniec  powstał w latach 70 tych, wraz z rozwojem tzw „ery disco” a porządnie rozwinął się w latach 90 tych w Zachodnich Niemczech. Jego głównym twórcą jest Walter Schmidt ale nie jest to potwierdzone. Jest wielu jego twórców.
Discofox faktycznie czerpie z tańców towarzyskich, jive, foxtrot, rumba, dużo figur z salsy, prowadzenie może przypominać West Coast Swing.
Jednakże, ma swoją charakterystyczną autogenna technikę, proste rozliczenie i nieskończenie wiele efektów.
W latach 90 tych w Niemczech rozpoczęły się stałe turnieje Discofox. Tam ta dyscyplina jest tak samo rozpowszechniona jak taniec towarzyski. Tancerze tańczą go od klas najniższych EDC do klasy międzynarodowej S.
Turnieje Discofoxa, to przede wszystkim zabawa i spotkanie sobotnie fanatyków tego tańca,  często przy kiełbasie i piwie, to nie jest pompatyczna impreza jak to wygląda na turniejach tańca towarzyskiego.
Discofoxa tańczy się obecnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, do muzyki dyskotekowej, pop, rock, funk, soul w rytmach wolnych.
Do Polski przybył głównie  dzięki Akademii Tańca AT z Krakowa na początku XXI wieku. Pierwszy Turniej w 2010 w Tarnowie Podgórnym. Nasi instruktorzy to byli tancerze akademii tańca AT i od paru lat reprezentaci Polski na Mistrzostwach Międzynarodowych. Mając solidny warsztat, oraz praktykę turniejową na poziomie światowym, sukcesywnie tworzymy styl discofox na terenie Poznania, Wielkopolski, szkolimy instruktorów, tworzymy styl tańca do-
stosowany do możliwości tanecznych w północnej Polsce, organizując warsztaty, festiwale, turnieje.
DISCOFOX  to nie tylko taniec tzw social, użytkowy, którym można przetańczyć całe wesele, imprezę w klubie, to taniec widowiskowy w parach tańczony turniejowo.
Co ważne: Średnia wieku tancerzy, często jest powyżej 25 lat, stąd idealnie trafia do dorosłych ludzi, którzy myśleli, że na karierę taneczną już jest za późno.
W Niemczech, Austrii, Discofoxa tańczą w kategorii Adult2 31 + tancerze powyżej 40, 50 a nawet 60 lat.
DISCOFOX DANCE SCHOOL pragnie rozwinąć to dyscyplinę w Poznaniu nie tylko turniejowo, ale zapełnić ją parkiety Poznańskich klubów, wesela.
Wiemy, że nie ma lepszego tańca, którego powinien znać każdy dorosły człowiek i dziwimy się, że większość szkół dosłownie pomija tą ważną dyscyplinę taneczną.
Rozwój Discofoxa w Poznaniu a także w Polsce jest wyzwaniem dla Nas i pragniemy aby każdy Polak znał przynjamniej podstawy tego tańca.